מה המומחים אומרים

אז מה באמת אומרים המומחים?

פתחו אוזניים והקשיבו להם בסרט הבא.

חוקרים, מדענים, ואנשי רפואה שרואים בהפלרה סכנה ממשית, ובוחרים להשמיע את קולם מתוך מחוייבות אמיתית לבריאות הציבור.

זה אמנם לקח שנים, אבל הצטברות המידע החד משמעי ביחס לנזקי ההפלרה, עומדת בבסיס העובדה שכיום נותרו רק שתי מדינות שמפלירות את המים על פי חוק (אירלנד וישראל) ובארצות הברית בכל שנה עוד ועוד קהילות, ערים ומדינות, דוחות את הפרקטיקה הזו ומבטלות את הוספת החומצה הפלואורוליסיצית למים. (רשימת הקהילות שדחו את ההפלרה בשנת 2010)

בעמוד זה נציג לכם רק טיפה בים המידע הקיים והנגיש בנושא,

אנו מזמינים אתכם לחקור, ללמוד ולהבין למה המאבק למען מים נקיים ובריאים חשוב ומשמעותי כל-כך, עבורנו ובעיקר, עבור הדורות הבאים.

מה אומרים המומחים שלנו בישראל?

ומה עם המומחים שמצדדים בהפלרה? שטוענים שהיא יעילה, בטוחה, וחיונית?

יש היאמרו שקמפיין יחסי הציבור שהגה אדוארד ברנייז (גאון יחסי ציבור שמכר לאמריקאים סיגריות מרגיעות ושאר אמיתות...) בשנות ה- 50 עדיין פועל ומכתיב את הדיעה הרווחת,

ויש היאמרו שהם פשוט מדברים מתוך בורות.

הסרטון הבא מציג את שתי נקודות החולשה של העמדה הגורסת כי אין כל נזק בהפלרה.
תשפטו בעצמכם.

והנה בקיץ האחרון, מתפרסם מחקר באוניברסיטת הארוורד המצביע באופן מובהק על עובדה אחת-
פלואוריד פוגע בIQ של ילדים.

ולסיום, כמה ציטוטים שחשוב לשמוע...

פרופסור אלברט שץ, ביוכימאי אמריקאי: "הפלרת המים, היא ההונאה הגדולה ביותר שבוצעה אי פעם על המספר הרב ביותר של אנשים. יותר מכל הונאה אחרת מאז ומעולם".

הנשיא לשעבר של ההתאחדות הרפואית האמריקאית, ד"ר צ'רלס גורדון הייד אמר: "אני פוחד מהסיכוי האפשרי של שימוש במים כמכשיר להעברת תרופות. הפלואוריד הוא רעל שגורם לפגיעה רצינית בבריאות לטווח ארוך. כל ניסיון לעשות שימוש במים לשם כך, הוא גרוע ומצער".

הביוכימאי ד"ר הרדי ליימבק, פרופ' לרפואת שיניים באוניברסיטת טורונטו, היועץ הוותיק להתאחדות רופאי השיניים הקנדית, שבעבר דווקא תמך מאד בהפלרת המים הצהיר: "פלואוריד עלול להרוס את העצמות שלנו, את שינינו ואת בריאותנו בכלל.... לא הכרחי להוסיף אותו למים. זוהי לקיחת סיכונים מיותרים."

"היו יותר תביעות בגין נזקי פלואוריד לחקלאות מאשר כנגד כל שאר המזהמים גם יחד" (ד"ר לוינשטין, אוניברסיטת קורנל, 1983)